Barcode: 3596710536405
Pedto verde
by Auchan
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 465.0 kcal |
| Fat | 45.0 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Huile de tournesol,basilic 34% (origine Italie), Grana Padano AOP 6% (LAIT) (contient ŒUFS) (lait origine Italie), NOIX DE CAJOU 5%, poudre de lactosérum (LAIT), protéines de lactosérum (LAIT), huile d'olive vierge extra, sucre, sel, poudre de babeurre (LAIT), correcteur d'acidité : acide lactique, ail 0,5%, amidon de maïs, antioxydant : acideascorbique. Traces éventuelles d'arachides et d'autresfruits à coque.
Allergens
eggs
milk
nuts
Additives
e270
Related Products in Condiments
Bbq dry rub seasoning
E NOVA 3
Zoe's salad dressing
NOVA 3
The truth habanera hot sauce
D NOVA 4
Memphis gold sauce
E NOVA 4
Daddy's Rub Seasoning
Daddy D's Barbeque
E NOVA 3
Gourmet garlic condiment & sauce
E NOVA 3
Hot sauce
D NOVA 4
Pure kosher sea salt
Entertainment Production House Inc.
E NOVA 3
Zoe's anything marinade
NOVA 4
Mild sweet bbq rub, mild
E NOVA 4
Crust Restaurants, Kurt Warner's 13 Marinara Sauce
Entertainment Production House Inc.
A NOVA 3
Original bbq sauce
D NOVA 4