Barcode: 0810155480004
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Maltose Syrup, Sugar, Water, Gelatin, Corn Syrup, Mango Puree, Apple Juice Concentrate, Citric Acid, Titanium Dioxide, Potassium Sorbate, Carnauba Wax, Colors (Yellow 5), Natural And Artificial Flavors
Additives
e102
e171
e202
e330
e428
e903
Related Products in Snacks
Navettes de Provence
Leclerc, Nos Régions ont du Talent
E NOVA 4
4X70G Gaufre Bruxelles Blister
Leclerc
C NOVA 3
Les gavottines
Loc Maria Biscuits - Gavottes
E NOVA 4
Chips crevette
Cantine
E NOVA 3
Fine galette citron et graines de pavot
Gavottes
E NOVA 3
Crepes dentelle
Gavottes
E NOVA 4
Gouters fourrés à la Framboise
Carrefour BIO
D NOVA 4
Diplomate raisin
Leclerc
D NOVA 4
Croquants d'Auvergne
E NOVA 4
Crepes dentelle
Gavottes
E NOVA 4
Fin sablés Bio
GAVOTTES
E NOVA 4
Crêpes Fourrées crème & oignon de Roscoff
Gavottes
E NOVA 4