Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 54.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugars (malt syrup, sugar, concentrated apple juice, maltodextrin), Beef gelatin, Mango purée, Sorbitol, Citric acid, Malic acid, Carrageenan, Sodium citrate, Glycerol, Artificial flavour, Pectin, Sunflower oil, Carnauba wax, Titanium dioxide, Sunset yellow FCF, Tartrazine. 0% 23% Contains: Sulphites. May contain: Milk. Ingrédients: Sucres (sirop de malt, sucre, jus de pomme concentré, maltodextrine), Gélatine bovine, Purée de mangue, Sorbitol, Acide citrique, Acide malique, Carraghénane, Citrate de sodium, Glycerol, Arôme artificiel, Pectine, Huile de tournesol, Cire de carnauba, Dioxyde de titane, Jaune soleil FCF Tartrazine. 1% 0% 0% 0% apa 15% ou plus c'est beaucoup WA COOL, DRY PLACE. SUN ENDROIT FRAIS ET SEC. Contient: Sulfites. Peut contenir: Lait. 6 12-3125047 67888 59058 IMPORTED BY/IMPORTÉ PAR DOLLARAMA MONTREAL, QC, H4P 0A1 V# 702959
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Organic rich dark chocolate
Dark chocolate with orange
Complete Buttermilk Pancake Mix
Casa Cardenas
Classic animal cookies
Dark Chocolate
Choc Stars
Casa cardenas, strawberry cream wafers
Casa Cardenas
Toasted crackers
Vanilla cream wafers
Dark Chocolate
Takkoda
Premium Saltine Crackers
Casa Cardenas
Casa cardenas, chocolate cream wafers
Casa Cardenas