Barcode: 0185889000263
Peeled, appleclusters, berry
by Peeled Inc
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 94.4 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic apples, apple juice concentrate, organic potato starch, organic flavor, organic color.
Related Products in Snacks
Sablés coco-citron
Bioshok
E NOVA 4
Biscuits Au Son d'avoine
Maxim s de paris
D NOVA 3
Petit beurre au chocolat au lait
Bioshok
E NOVA 4
Triangles feuilletés - Sésame-Pavot
Apéri Bio
E NOVA 3
Gaufres au Noisettes
Bioshok
E NOVA 4
Chips de pois chiches
Aperi Bio
D NOVA 3
Mini Cakes Aux Pépites De Chocolat Bio - 175G - Bioshok
Bioshok
E NOVA 4
Petit-Déjeuner miel-chocolat
Bioshok
E NOVA 4
Gaufres Au Miel Bio - 175G - Bioshok
Bioshok
E NOVA 4
Coleslow
Casino
C NOVA 4
Galettes Bretonnes Pur Beurre Bio - 130G - Bioshok
Bioshok
E NOVA 3
Petit Beurre au Chocolat Noir
Bioshok
E NOVA 3