Barcode: 0007203688164
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Peeled baby carrots.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Familia, Swiss Balance, Swiss Muesli Cereal, Blueberries & Quinoa
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss crunch + muesli roasted cereal clusters with strawberries and raspberries
Bio-Familia Ag
D NOVA 4
Mayocoba beans
A
Swiss Müesli Premium Recipe
Bio-Familia Ag, Familia
A NOVA 4
Familia, Swiss Crunch Muesli
Bio-Familia Ag
C NOVA 4
Swiss Müesli Original Recipe
Familia
B NOVA 3
Low Fat Granola
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Red Quinoa
Nature's Truth
A NOVA 1
Premium Cracked Wheat Bread
Rocky Mountain Bread Company
C NOVA 4
Low Fat Müesli
Bio-Familia Ag, Familia
C NOVA 4
Swiss Müesli No Added Sugar
Familia, Bio-Familia Ag
A NOVA 1