Barcode: 0788767040407
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Shrimp, water, salt, sodium tripolyphosphate and sodium bisulfite.
Additives
e222
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Minced clams in clam juice
Bumble Bee
C NOVA 4
Filete de Atum dos Açores ao Natural
Nixe,Lidl
A NOVA 3 Eco-Score E
Kaviar Creme aus Heringsrogen mit feiner Knoblauch-Note
E NOVA 4
Homann, Bismarckhering mit Süßungsmittel und Marinadenaufguss
Homann
D NOVA 4 Eco-Score A
Saumon fumé Écosse
Storck
D NOVA 4
Sardellenfilets - Natur
Aldi, Cucina Nobile, Matithor
E NOVA 3 Eco-Score C
Büsumer Heringstopf
ALMARE
D NOVA 4
Heringsfilets in Tomatensauce
Fischer Stolz, Nixe
D NOVA 4 Eco-Score B
Albacore Tuna
Waitrose
B
Colin d'Alaska à la Bordelaise 400g
U
B NOVA 4
Miettes De Thon - Sauce Tomate Bio
Phare d'Eckmühl
A NOVA 4 Eco-Score D
Kräuter Matjes
SaßnitzFisch
E NOVA 4 Eco-Score B