Barcode: 8901552021265
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 10.0 g |
Ingredients
Garlic, water, salt, acetic acid, xanthan gum, sodium benzoate (e 211).
Additives
e211
e260
e415
Related Products in Condiments
Shoprite, bouillon cubes, beef
Shoprite
NOVA 4
Shoprite, barbecue sauce, honey
Shoprite
E NOVA 4
Barbecue Sauce, Original
Shoprite
E NOVA 4
Shoprite, salsa, medium
Shoprite
C NOVA 4
Shoprite, salsa, mild
Shoprite
C NOVA 3
Shoprite, salt, garlic
Shoprite
E NOVA 3
Barbecue Sauce, Hickory
Shoprite
E NOVA 4
Tomato Ketchup
Shoprite
D NOVA 4
Shoprite, bouillon & seasoning, chicken
Shoprite
E NOVA 4
Thousand Island Dressing
E NOVA 4
Bouillon Cubes
Shoprite
NOVA 4
Shoprite, salsa, hot
Shoprite
C NOVA 4