Barcode: 8901552006637
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 9.5 g |
Ingredients
Ginger, water, salt, acetic acid, xanthan gum, sodium benzoate (e 211).
Additives
e211
e260
e415
Related Products in Condiments
Spaghetti Sauce
Southern Home
C NOVA 4
Thick & Chunky Salsa
Southern Home
C NOVA 4
Spaghetti Sauce
Southern Home
C NOVA 4
Fire Roasted Pepper Salsa
Southern Home
C NOVA 4
Southern home, coating mix for pork
Southern Home, Bruno's Supermarkets Inc.
E NOVA 4
Crema con chipotle
D NOVA 4
Medium Salsa
Southern Home
C NOVA 4
Ketchup
Southern Home
D NOVA 4
Tomato Ketchup
Southern Home
D NOVA 4
Crema con jalapeno
La Campanera Foods
E NOVA 4
Picante Sauce
Southern Home
C NOVA 4
Tomato Ketchup
Southern Home
D NOVA 4