Barcode: 0746025602422
Peeled Hard Cooked Eggs
by Easy Eggs
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 136.0 kcal |
| Fat | 9.1 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Eggs
Related Products in Farming Products
Grade A Large Eggs
7-Eleven
A NOVA 1
Hard-Boiled Eggs
A NOVA 1
Eggs
Fresho
A NOVA 1
12 Large Brown Eggs
Shaw's
B NOVA 1
Large Fresh Eggs
Shaw's
B NOVA 1
Deviled egg kit
C NOVA 4
Extra Large Eggs
Farm Crest Foods
B NOVA 1
Gourmet deviled eggs
D NOVA 4
Hard-boiled eggs
A NOVA 1
Boiled eggs
Cage free hard boiled eggs
A NOVA 3
Vegan egg
D NOVA 4
Hard-boiled eggs
A NOVA 1