Barcode: 0681131161213
Peeled sliced apples
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples with calcium ascorbate to promote whiteness and maintain texture.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti
NOVA 1
Thin spaghetti
NOVA 1
Lasagna
Best Choice
A NOVA 1
Rigatoni enriched macaroni product
NOVA 1
Enriched Spaghetti Product
Best Choice
A NOVA 1
Linguine
NOVA 1
Ribbon Pasta Enriched Macaroni Product
Best Choice
A NOVA 1
Bowties farfalle
NOVA 1
Mostaccioli
NOVA 1
Enriched Macaroni Product
Best Choice
NOVA 1
Shell Pasta
Best Choice
A NOVA 1
Rotini
NOVA 1