Barcode: 0185889000836
Peeled snacks, apple clusters, original
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, organic apple juice concentrate.
Related Products in Snacks
Chocolate m&m’s 180g
M&m's
E NOVA 4
Maltesers crisp malt centres covered with smooth milk chocolate
Maltesers
E NOVA 4
Maltesers 465g Bucket
Maltesers
E NOVA 4
FRENCH ONION SIMMER SOUP
Continental
NOVA 4
Maltesers Milk Chocolate Snack & Share Bag 140g
Maltesers
E NOVA 4
M&M’s Mix ups
M&M
E NOVA 4
M&M’s
M&M's
E NOVA 4
malteser bunny
Maltesers
E NOVA 4
Pods Twix imp
pods
E
Party mix
Starburst,Wrigley
D NOVA 4
m&m's crispy
m&m's
E NOVA 4
M &M Milk Block 160G / 13
M&Ms
E NOVA 4