Barcode: 0011110116116
Peeled tomatoes
by Kroger
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no bisphenol a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
TOMATOES, TOMATO JUICE, LESS THAN 2% OF SALT, CALCIUM CHLORIDE, CITRIC ACID
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mock ham
D NOVA 4
Preparado vegetal
Vegandeli
D NOVA 4
Rybí salát s jogurtem
Gran mare
C NOVA 3
MYSLI NA ZDRAVÍ křupavé JAHODY A MANDLE
Emco
C
Těstoviny na lasagne
Cano
A NOVA 3
Hummus Tomato
Gastro
C
Emco Organic Muesli With Red Fruits
Emco
C
Kešu jádra natural
Ochutnej ořech
B
Bochník kvasový krájený
Cvrčkovická pekárna
C
Mysli sypané exotické ovocie
Emco
A
Mix Pro skvělého chlapa!
Ochutnej Ořech
E NOVA 4
Hummus chilli
Gastro
C NOVA 3