Barcode: 0074175682057
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Tomatoes, tomato juice, salt, calcium chloride, and citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Apfelchips
Obst Rist, REWE Bio
D
Guacamole mild
Rewe
C NOVA 3
Burger Brötchen glutenfrei
REWE frei von
D NOVA 4
Getrocknete Tomaten in Öl mit Oregano
Rewe, Rewe Beste Wahl
C NOVA 3
Zwiebel Baguette
REWE Beste Wahl
NOVA 4
Gemüse-Hafer-Bällchen
Rewe, Rewe Bio
C NOVA 3
Porridge Beere
Rewe
B NOVA 3
Cornflakes
Ja!
C NOVA 3
Sojajoghurt Natur
REWE Bio
A NOVA 4
Porridge Kakao
Rewe, Rewe Bio
A NOVA 1
Mini Zimtos
ja!
D NOVA 4
Vollkorntoastbrot
ja!
A NOVA 4