Barcode: 5022374048711
Peeled Williams Pear
by Forest Feast
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
switzerland, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 262.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 11.3 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pears, preservative (sulphur dioxide).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nature's harvest, sun-dried apricots
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
C NOVA 1
Nature's harvest, roasted & salted sunflower seeds
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
C NOVA 3
Nature's harvest, pumpkin seed
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
C NOVA 3
Nature's harvest, raw sunflower seeds
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
A NOVA 1
Flavored latte foam
C NOVA 4
Nature's harvest, roasted & salted peanuts
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
C NOVA 3
California Apricots
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
D NOVA 1
Nature's harvest, spanish roasted & salted peanuts
Nature's Harvest, Troy International Import/Export Corp.
C NOVA 3
Pain aux cereales
Genius
B NOVA 4
Cowboy Ike's, Grenache Wine Jelly
Coast Kitchen And Cannery Foods
D NOVA 4
Almonds, roasted & salted
Nature's Harvest,Troy International Import/Export Corp.
A NOVA 3
Dandy blend
E NOVA 1