Barcode: 0070970570803
peep
by Peeps
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 312.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.3 g |
| of which sugars | 71.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of the following: yellow #5 (tartrazine), potassium sorbate (a preservative), natural flavors, carnauba wax.
Additives
e102
e202
e428
e903
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Runebergintorttu arrakin makuinen
Salonen
E NOVA 4
Mansikkaviineri
Leipomo Rosten
D NOVA 4
Zip Mint Eucaminttu
Cloetta,Mynthon
B NOVA 4
Mansikkakermakakku
Sarpi
D NOVA 4
Suklaa Kaurakeksi
Töysäläinen
E NOVA 4
Manteli laskiaispulla
Trube
D NOVA 4
Salted caramel-pitko
Trube
D NOVA 4
Coleslaw
Huhtahyvät
C NOVA 3
Tippaleipä 2 kpl
Perheleipuri Salonen
D NOVA 3
Mynthon Zip Mint Menthol-Mint
Mynthon,Cloetta
C NOVA 4
Gluteeniton runebergintorttu
Rosten
E NOVA 4
Vadelmakermakakku
Sarpi
D NOVA 4