Barcode: 0041376712579
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 71.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of the following: potassium sorbate (a preservative), natural flavors, red 3, carnauba wax. (42g allergen information: may contain milk. ) gluten free.
Additives
e127
e202
e428
e903
Recipes with Similar Ingredients
Marshmallow Peep Ambrosia
8 ingredients
Easter Bunny S'Mores In A Jar
4 ingredients
Chocolate Dipped Peeps
5 ingredients
Easter Candy Cocktail "Peeptini"
2 ingredients
Layered Peeps Crispy Treats
4 ingredients
3-Ingredient S'Mores Peepza
3 ingredients
1-Minute Peeps Cereal Treat
3 ingredients
Peeps Krispies Treats Recipe
3 ingredients
Peepza Rustica: Peeps + Pizza Rustica Recipe
2 ingredients
Cakespy: Peeps Fluffernutter Recipe
3 ingredients
Peepin’ Chocolate Bunnies
2 ingredients
Ring Around The Peeps
5 ingredients
Related Products
Würzige Soja Sauce In Der 150ml Flasche Asia Gold
Asia Gold
E NOVA 4
Green Olives Stuffed With Hot Pepper Paste 350g Tin
Don Fernando, Gunz
E NOVA 4
Only
NOVA 4
Scharfe Chili Sauce In Der 700 Ml Flasche Von Asia Gold
ASIA GOLD
NOVA 4
Grüne Oliven - Entsteint 350g Dose Don Fernando
Don Fernando
E NOVA 3
Pikantes Sambal Oelek 200g Glas Asia Gold
Asia Gold, Asia Gold / Motatos ?
E NOVA 4
Chocolats de Noël
NOVA 4
Green Olives
Don Fernando
E NOVA 3
Schwarze Oliven - Entsteint 350g Dose Don Fernando
Don Fernando
D NOVA 3
chocolate
NOVA 4