Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 4.5 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 67.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
MARSHMALLOW: SUGAR, CORN SYRUP, GE #5 (TARTRAZINE), POTASSIUM SORBATE (A PRESERVA SUGAR, COCOA BUTTER, MILK, CHOCOLATE LIQUOR, NO ALLERGEN INFORMATION: CONTAINS MILK AND SOY. Satisfaction Guarantee Quality candy is our family tradition. If you are not satisfied with the quality of this product, please save the unused portion and package. Contact us at 1-888-645-3453 M-F 9am-5pm E.S.T. or visit www.peepsbrand.com. cium (2% DV), Iron (0% DV), Potas. (2% DV) NTAINS LESS THAN 0.5% OF THE FOLLOWING: YELLOW TURAL FLAVORS, CARNAUBA WAX. MILK CHOCOLATE: K, SOY LECITHIN (AN EMULSIFIER), NATURAL FLAVOR. GLUTEN FREE 0 70970 54971 7 1005857 PER 4 CHICK SERVING CALORIES SAT FAT SODIUM ADDED SUGARS 36, 210 2.5, 10mg 13% DV 0% DV 72% DV PERCENT DV IS BASED ON A 2,000 CALORIE DIET Made in the USA with globally sourced ingredients. ©2023 JUST BORN, INC. BETHLEHEM, PA 18017 U.S.A. CONTAINS BIOENGINEERED FOOD INGREDIENTS
Additives
Related Products
Lait d'amande classique
ECO MIL.
Coconut milk Almond
Eco mil, Ecomil
Almond
ECO MIL.
Nature Vanilla Almond Drink U.H.T
Ecomil
Boisson Amande Calcium
Ecomil
Lait d’amandes (intense)
Végémil
Amande sans sucre
Ecomil
Hemp Nature
ecomim
Coconut Nature calcium Sans sucres
Ecomil
Lait de coco
Eco Mil