Barcode: 0070970547614
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 76.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of the following: natural and artificial flavor, potassium sorbate (a preservative), carnauba wax.
Additives
e202
e428
e903
Related Products in Snacks
Doritos Tex Mex
Doritos
E NOVA 4
Delaviuda
Delaviuda
D NOVA 4
Cheetos Rolitos
cheetos
E NOVA 4
Turrón Duro
Monerris Planelles
D NOVA 3
Turrón blando
Monerris Planelles
D NOVA 4
Doritos Tex-Mex
Doritos
D NOVA 4
Cheetos Crunchy Sabor Creamy Cheese
Cheetos
D NOVA 4
Pan de Cadiz
Auchan
E NOVA 4
Turrón coco
Auchan
E
Figuritas de mazapan
Auchan
D NOVA 4
Pasteles de gloria
Auchan
E NOVA 4
Fritos snack en tiras de maíz sabor Barbacoa
Matutano
D NOVA 4