Barcode: 0070970000027
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 71.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | — |
Ingredients
sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of the following: yellow #5 (tartrazine), potassium sorbate (a preservative), natural flavors, carnauba wax. allergen information: may contain milk satisfaction guarantee: gluten free quality candy is our family tradition. if you are not satisfied ©2022 with the quality of this product, please save the unused just born, inc. portion and package. contact us at 1-888-645-3453 m-f bethlehem, 9am-5pm e.s.t. or visit www.peepsbrand.com contains bioengineered food ingredients pa 18017 u.s.a. o
Additives
e102
e202
e428
e903
Related Products
Lait entier PAST
Coop
C
Petits pains au lait
Coop
D NOVA 4
Mango passion tango
Karma
D
Falafelburger
Coop
B NOVA 4
Petits pains chocolat
Coop
NOVA 4
Olio di girasole
Coop
C
Milchdrink
Coop
B
Taboulé oriental
Coop Betty Bossi
C NOVA 3
Taboulé avec poulet & yogourt
Coop Betty Bossi
C NOVA 4
Drink Milch
Coop
B