Barcode: 0070970549809
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 71.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | — |
Ingredients
sugar, corn syrup, gelatin, contains less than 0.5% of 20following: gum arabic, blue #1, yellow #5 (tartrazine), red 3, natura artificial flavor, potassium sorbate (a preservative), carnaub, wax. fat allergen information: may contain milk gluten f omg (0% dv), 0g (incl. 30g n (0% dv), satisfaction guarantee: quality candy is our family tradition. if you are not satisfied with the quality of this product, please save the unused portion and package. contact us at bethlehem 1-888-645-3453 m–f 9am–5pm e.s.t. or visit www.peepsbrand.com ©2020 just born pa 18017 u.
Additives
e102
e127
e133
e202
e414
e428
Related Products in Snacks
Sea Salt Calories Fries
The Daily Crave
D NOVA 3
Candy Bars
JOJO's Chocolate
D NOVA 4
Raspberry apple & baobab 100 mg cbd infused fruit chews
D NOVA 4
Dark Chocolate Hazelnut Butter Filled Bars
Jojo’s
D NOVA 4
Granola Bark
D NOVA 4
Granola bark coconut toffee organic
D NOVA 3
Small batch organics
NOVA 3
Beyond Churros Original Cinnamon Flavored
The Daily Crave
B NOVA 4
Organics cherry granola bark
NOVA 4
Organic Peanut Butter Filled
Jojo's, JOJO's Chocolate
C NOVA 4
Granola bark
D NOVA 4
Orange apple & baobab cbd infused fruit chews
D NOVA 4