Barcode: 6408430310876
Pehmeästi levittyvä
by Oivariini
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
avainlippu
low lactose finland
no additives
hyla
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 641.0 kcal |
| Fat | 72.0 g |
| of which saturated | 26.0 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
45% Voi (alkuperä: Suomi), 27% rapsiöljy, vesi, suola, maitomineraalisuola (maito), D-vitamiini. VÄHÄLAKTOOSINEN, LISÄAINEETON.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Biscottes Céréales et graine
Heudebert
C NOVA 4
BeBe Dobré ráno mazané s kakaem a oříšky
Opavia
D NOVA 4
Ovesné s kokosem
Opavia
E NOVA 4
La biscotte bio au germe de blé
Heudebert
C NOVA 4
Trident x senses 26,6 g
TRIDENT
B NOVA 4
Cracotte 5 granen
Liga
C NOVA 3
Biscottes 3 Céréales 3 Graines
LU
C NOVA 4
Biscotte Bio A l'épeautre Complet
Heudebert, Mondelez, Mondelez International
C NOVA 4
Crackers - Blé é riz
Heudebert, LU
D NOVA 4
Crackers petit déjeuner multi graines 200 g
Heudebert
C NOVA 4
Печенье "Oreo" двойная начинка
Oreo
E NOVA 4
Heudebert Blé complet
Heudebert
C NOVA 4