Barcode: 4260023751464
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 482.0 kcal |
| Fat | 38.7 g |
| of which saturated | 15.6 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 31.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Schweinefleisch, jodiertes Speisesalz (Speisesalz, Kaliumjodat), Dextrose, Gewürze (enthal - ten Sent), Antioxidationsmittel Ascorbinsaure, Konservierungsstoff: Natiumnitrit, Schatsaiting. Buchenhoizrauch. 100g Enderzeugnis werden nerge stellt aus 182g Schweinefleisch.
Related Products in Meats And Their Products
garlic & herbs Chicken kiev
Tesco
A NOVA 4
Wild garlic crispy chicken Kievs
Tesco finest
C NOVA 4
Chicken & Bacon Pasta Bake
Tesco
B NOVA 3
Garlic & Herb Chicken Kievs
Tesco
D NOVA 4
Roast Chicken Breast
TESCO finest
A NOVA 4
Char siu pork
Tesco
C NOVA 4
Minted lamb kebabs
Fire pit tesco
NOVA 4
SUTTER CHICKE ALLERGENSY Riso was con TESCO BUTTER
Tesco
C NOVA 4
Chicken Korma with pilau rice
Tesco
B NOVA 4
finest £3. TESCO finest Finely Sliced Apple Wood S
Tesco
D NOVA 3
Hot & Spicy Chicken Wings
Tesco
B NOVA 4
Ranch Steaks with Garlic Butter
Tesco
C NOVA 3