Barcode: 0011822664653
Peppermint Starlights
by Rite Aid
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,670.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 667.0 g |
| of which sugars | 444.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, CORN SYRUP, TITANIUM DIOXIDE (FOR COLOR), FD&C RED 40, NATURAL PEPPERMINT OIL.
Additives
e129
e171
Related Products in Undefined
Chinese Grains Noodles & Veggies in a Cashew Cream Sauce
Amy's
C NOVA 3
Crushed Pineapple In Heavy Syrup
Del Monte
B NOVA 3
deglet noor pitted dates
HADLEY DATE GARDENS
C NOVA 1
Pepperoni
Bridgford
E NOVA 4
Chicken Fettuccine
Smart Ones
A NOVA 4
Potato Gnocchi
Flora Fine Foods
C NOVA 4
Pocket Pita Bread Wheat
meijer
NOVA 3
Chicken Sausage
Jones Dairy Farm
D NOVA 4
Ricotta Cheese
Breakstone's
D NOVA 4
Ditalini
American Beauty, New World Pasta Company
A NOVA 1
American Singles Pasteurized Prepared Cheese Product
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Pepperoni Original
Hormel
E NOVA 4