Barcode: 0009542033736
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 545.5 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 21.2 g |
| Carbohydrates | 57.6 g |
| of which sugars | 57.6 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sugar, cocoa butter, milk, skim milk, peppermint pieces (sugar, beet juice concentrate, peppermint oil, turmeric color), soy lecithin (emulsifier), peppermint oil, artificial flavor.
Allergens
milk
Additives
e100
e322
e322i
Related Products in Snacks
Cookies Cuor di Crema al Pistacchio
Falcone
E NOVA 4
Torta al cioccolato
Il Gigante,Pattini
D NOVA 4
Limonelli con granella di nocciola
Lazzaroni
C NOVA 4
Biscotti integrali
dileo, il gigante
D NOVA 4
Sorbetto al limone
erika, il gigante
C NOVA 4
Finissimo cioccolato svizzero
E NOVA 4
Cioccolato con nocciole
Il Gigante
E NOVA 4
Cuore di crostata
Falcone
E NOVA 4
Taralli friabili
Le bontà di San Trifone
D NOVA 3
Biscotti al Cacao
Bontà di Altamura
E NOVA 4
Barretta biologica
BioItalia
E
Protein+ white 31%
+Watt
NOVA 4