Barcode: 5022782777029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sarbitol, anti-coking agent: magnesium salts of fatty acids, flavourings, artificial sweetener (aspartame, acesulfame k).
Additives
e470b
e950
e951
Related Products in Snacks
Gaufres fines du nord, pur beurre
Pays Gourmand
E NOVA 3
Panettone aux pépites de chocolat
d'antelli
E NOVA 4
4 Chausson aux pommes
Aldi
E NOVA 3
Lait noisette
Aldi, Château
E NOVA 4
Madeleine géante
E NOVA 4
Gâteau saveur chocolat
Mes P'tits Secrets
E NOVA 4
Renne de Noël Fourrage au Cacao Maigre
E NOVA 4
Génoise cœur saveur chocolat
Tante Odile
E NOVA 4
Bûche glacée, saveur crème brûlée
Excellence
D NOVA 4
Guimauve fantaisie enrobée de chocolat noir
E NOVA 4
Kouign Amann au Beurre Pâtissier
Pays Gourmand
E NOVA 4
Mini tiramisu
D’antelli
E NOVA 4