Barcode: 7037421077857
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 426.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
_Hvetemel_, sukker, rapsolje, sirup (sukker, glukose - fruktose sirup, vann, salt), _mandler_, krydder, hevemidler (E500, E501), emulgator (E471), salt. Kan inneholde spor av _egg_ og _melk_.
Allergens
gluten
nuts
Additives
e471
e500
e501
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Festive Foods
Heisser Winterapfel
Becker's Bester
A NOVA 1
Glühweinzauber
Diamant, Pfeifer & Langen GmbH & Co. KG
E NOVA 4
Haribo Halloween
Haribo
D NOVA 4
Calendrier
lindt
E NOVA 4
Calendrier de l'Avent
E NOVA 4
10 Halloween-Eier
Columbus Frischei
A NOVA 4
Calendario Adviento
Lindt
E NOVA 4
Calendrier de l'avent
Lindt
E NOVA 4
Präsent-Ei
Lindt
E NOVA 4
Lindt Teddy Calendrier Noël
LINDT
E NOVA 4
Bonbon halloween
Haribo
E NOVA 4
Calendrier de l'Avent
E NOVA 4