Barcode: 0077890117842
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Pepperoncini, water, vinegar, salt, citric acid, fd&c yellow #5, calcium chloride, sodium benzoate (preservative), sodium bisulfite (to preserve color).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e102
e211
e222
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lingonberry drink concentrate
E
Iste Bjorksmak (ijsthee Met Berkensmaak) Fles 400 ML Koeling
Ikea
C NOVA 4
KORVMOJ
Ikea
C NOVA 4
Meet free mince
Henry Denny & Sons
D NOVA 4
Reese's, spreads, peanut butter chocolate, peanut butter chocolate
Reese's
E NOVA 4
velouté de legumes façon poêlée
liebig
C NOVA 4
Bröd Mjukkaka
ikea
C NOVA 4
Hjälteroll
IKEA
D NOVA 4
Ginger
Essentials by Hana
NOVA 3
farine de blé - T110 complète
biocoop
A NOVA 1
Pain croustillant au seigle
Ikea
C NOVA 3
Creamy peanut butter
Skippy
D NOVA 4