Barcode: 0037600062848
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 46.4 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 4.4 g |
Ingredients
Pork, beef, salt, contains 2% or less of water, dextrose, spices, oleoresin of paprika, lactic acid, starter culture, garlic powder, sodium nitrite, bha, bht, citric acid.
Additives
e160c
e250
e270
e320
e321
e330
Related Products in Meats And Their Products
Salami de bœuf avec volaille
E NOVA 4
Rindfleisch-Nudel- Eintopf
Sonnen Bassermann
C NOVA 4
Rindersalami "Steak-Pfeffer"
E NOVA 4
Geflügesalami mit Pflanzenfett - Pfeffer
Bille
E NOVA 4
Mini-Schinkenknacker
Rewe
E NOVA 4
Zwei Rinderrouladen in pikanter Sauce
simon-fleisch
C NOVA 4
Käse-Salami
Astro
E NOVA 4
Corned Beef
Hereford
D
Riz saveur Poulet au curry japonais
Suzi Wan
NOVA 4
Linsen-Eintopf
Lonnen Bassermann, Sonnen Bassermann
C NOVA 4
Nürnberger Rostbratwurst
HoWe
E NOVA 4
Sonntags-Hahn
Wiesenhof
A NOVA 1