Barcode: 0044500073256
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,500.0 kcal |
| Fat | 128.0 g |
| of which saturated | 51.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 76.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF: CORN SYRUP, NATURAL SPICES, NATURAL FLAVORINGS, OLEORESIN OF PAPRIKA, ROSEMARY EXTRACT, GARLIC POWDER, LACTIC ACID STARTER CULTURE, SODIUM NITRITE, SODIUM NITRATE.
Additives
e160c
e250
e251
e392
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4