Barcode: 0050100006853
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,850.0 kcal |
| Fat | 166.0 g |
| of which saturated | 63.8 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 76.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF DEXTROSE, NATURAL FLAVORS, OLEORESIN OF PAPRIKA, LACTIC ACID STARTER CULTURE, DEHYDRATED GRANULATED GARLIC, SODIUM NITRATE, BHA, BHT, CITRIC ACID.
Additives
e160c
e251
e320
e321
e330
Related Products in Undefined
Mozzarella Sliced Low Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
Sargento
E NOVA 3
Tortillas de Maíz Blanco
La Bandrita
A NOVA 4
Honey Turkey Breast
Dietz & Watson
C NOVA 4
iced coffee
International Delight
B NOVA 4
HOME STYLE DRESSING & CONDIMENT
DOROTHY LYNCH
E NOVA 4
Northern Italian
Ken's
E NOVA 4
golden sweet whole kernel corn with red & green peppers
food club
B NOVA 3
Strawberry Shortcake Rolls
Little Debbie
E NOVA 4
potato
Grown in Idaho
A
Tomato & Basil Pasta Sauce
Classico
A NOVA 3
Low Fat Cottage Cheese
Knudsen
B NOVA 4
Taco Rice
Knorr
D NOVA 4