Barcode: 0050100302962
Pepperoni
by Armour
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
verified
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,710.0 kcal |
| Fat | 156.0 g |
| of which saturated | 55.6 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 66.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF DEXTROSE, NATURAL FLAVORS, OLEORESIN OF PAPRIKA, LACTIC ACID STARTER CULTURE, DEHYDRATED ORANULATED GARLIC, SODIUM NITRAITE, BHA, BHT, CITRIC ACID.
Additives
e160c
e320
e321
e330
Related Products in Undefined
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4