Barcode: 5705830608369
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 446.0 kcal |
| Fat | 41.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 1.9 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
40 g shoulder of pig, 40 g neck meat of pig, 33 g of lard of pig, 9 g of spices (paprika, garlic, pepper, white pepper, cilantro, anise), 5 g dextrose, 3 g salt, 2 g paprika extract, sunflower oil, antioxidant (e 301), starter culture, preservative (e 250),
Additives
e160c
e250
e301
Related Products
Rice cracker paprika
Nature Addict
C NOVA 4
Frucht Snack
Nature Addicts
E
Barre protéinée
Joyfuel
NOVA 4
Perfect Chips
Nature Addicts
C NOVA 3
Les DIPS
Nature Addicts
B NOVA 4
Rice Crackers Poivre Noir
Nature Addicts
D NOVA 4
Dips carotte cumin
Nature Addicts
A NOVA 4
N.A!
Nature Addicts
C NOVA 3
NA fruit sticks myrtille
Nature Addicts
D NOVA 4
Rice Crackers Sel & Vinaigre
N/A
C NOVA 4