Barcode: 6434600000193
Pepperoni
by Dennis
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
avainlippu
no lactose
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 259.0 kcal |
| Fat | 13.7 g |
| of which saturated | 6.1 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pohja: VEHNÄJAUHO, vesi, rapsiöljy, suola, sokeri. Täyte: JUUSTO (mm. paakkuuntumisenestoaine (E460)), tomaattikastike (tomaattisose, vesi, suola, paprika, mustapippuri, viherpippuri, valkosipuli, valkopippuri, korianteri, SINAPINSIEMEN, sokeri, oregano), MOZZARELLAJUUSTO 16% (MAITO, suola, hapettumisen estoaine (E330)), pepperonisalami 11% [porsaanliha (alkuperämaa Suomi), silava, suola, mausteet (cayenne, paprika, fenkoli, valkosipuli, maustepippuri, muskottipähkinä), glukoosi, hapettumisenestoaine (E300), aromit, säilöntäaine (E250)].
Allergens
gluten
milk
mustard
Additives
e250
e300
e330
e460
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original coconut water
E NOVA 4
High Fiber Instant Oats
Kugi Foods
A NOVA 1
Red Bean
A NOVA 1
Aloe Vera drink
Oka
C NOVA 4
Jelly Treat Lychee flavour
Love & Love
C NOVA 4
昆布
燈豐食品
NOVA 1
Straw Mushrooms Broken
Ctf Brand
A NOVA 3
Oka aloe plus
Apex Food Co
E NOVA 4
Dried tangerine
Hung Yu
D NOVA 3
Green Tea Machi
Ten Ren Tea
NOVA 4
Tienxi, Burdock Tea
Skylark International
B
Lychees au sirop
Dayat
C NOVA 3