Barcode: 0037600151405
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,730.0 kcal |
| Fat | 164.0 g |
| of which saturated | 75.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 63.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF WATER, DEXTROSE, SPICES, LACTIC ACID STARTER CULTURE, OLEORESIN OF PAPRIKA, GARLIC POWDER, SODIUM NITRATE, BHA, BHT, CITRIC ACID.
Additives
e160c
e251
e320
e321
e330
Related Products in Undefined
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4