Barcode: 0826766141555
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.0 kcal |
| Fat | 36.5 g |
| of which saturated | 16.5 g |
| Carbohydrates | 2.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Cheddar cheese (pasteurized milk, cheese cultures, salt, microbial salt enzymes, annatto [for color], natamycin [mold inhibitor]), pepperoni (pork, beef, salt, contains 2% or less of: corn syrup, dextrose, flavorings, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, paprika, sodium erythorbate, sodium nitrite, spices).
Additives
e160b
e160c
e235
e250
e316
Related Products in Meats And Their Products
Buddig, cotto salami
Buddig, Carl Buddig & Company
D NOVA 4
Summer sausage
NOVA 4
Turkey
Buddig
D NOVA 4
Imitation bologna
E NOVA 4
Honey Roasted Turkey
Buddig
E NOVA 4
Beef
Buddig, Carl Buddig & Company
E NOVA 4
Oven Roasted Turkey
Buddig, Carl Buddig And Company
D NOVA 4
Premium shaved smoked ham
C.B.C. Inc.
D NOVA 4
Buddig, black forest ham
Buddig, Carl Buddig & Company
E NOVA 4
Jalapeno red pepper spicy bologna with variety meats, jalapeno red pepper
E NOVA 4
Premium Shaved, Oven Roasted Turkey Breast
C.B.C. Inc.
D NOVA 4
Honey Ham With Natural Juices
Buddig
E NOVA 4