Barcode: 0826766143917
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 441.0 kcal |
| Fat | 38.8 g |
| of which saturated | 18.2 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 22.9 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Cheddar cheese (cultured pasteurized milk, salt, enzymes, annatto color [if colored]), pepperoni (pork and beef, salt, spices, dextrose, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, flavoring, sodium nitrite, bha, bht, citric acid).
Additives
e160c
e250
e320
e321
e330
Related Products in Meats And Their Products
rillettes de canard
Le Moulin de Moreau
E NOVA 3
Lincolnshire Pork Sausages
Sainsbury’s
D NOVA 4
Roast Chicken
Sainsbury's
A NOVA 4
Butcher's Choice 8 British Beef Sausages
By sainsbury's
D NOVA 4
Cumberland sausage
Sainsburys
C NOVA 4
Chili con carne
By Sainsbury's
B NOVA 4
Bio Geflügelwiener
Alnatura
D NOVA 4
salchichas de pollo
Torrent
B NOVA 4
Tolouse sausage
sainsbury's taste the difference,Sainsbury's,Taste the difference
D NOVA 3
Butter basted breast joint with pork sage and onion stuffing
Sainsbury's, By sainsbury's
NOVA 3
British Wafer Thin Chicken Slices
Sainsbury's
B NOVA 4
Butcher's Choice British Fresh 8 Pork Sausages
Sainsbury's
D NOVA 4