Pepperoni Cheese Bread
Labels
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 15.9 g |
| of which saturated | 6.5 g |
| Carbohydrates | 24.6 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 12.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Bread (enriched flour, water, vegetable oil shortening [canola, modified palm and palm kernel], yeast, whey powder, baking powder, sugar, salt, diacetylated tartaric acid esters of mono and diglycerides, canola and/or soybean oils, ascorbic acid, alpha amylase, sodium stearoyl-2-lactylate, monoglycerides, calcium propionate, microcrystal-line cellulose, wheat and corn starches, l-cysteine hydrochloride, corn starch), Pepperoni (pork, beef, water, salt, mustard, spices, dehydrated garlic, spice extract, dextrose, sodium erythorbate, sodium phosphate, sodium nitrite, smoke), Cheddar cheese (milk, salt, bacterial culture, microbial enzymes, calcium chloride, cellulose), Cream colour.
Allergens
Additives
Related Products in Sandwiches
Graham Sandwich
Once Again
Turkey club ciabatta
Tuscan sun gourmet sandwiches
Moroccan turkey wrap
Jersey Mike's Subs, #18 Grilled Chicken Parmesan On Wheat Wrap
Jersey Mike's Subs
Hot Pockets
Nestle
HOT POCKETS Ham & Cheddar
HOT POCKETS
Pesto chicken ciabatta
Smoked turkey pita
Bacon chicken salad on grain
Bacon ranch chicken salad on 9 grain
Farmhouse Kitch Chorizo Egg and Cheese Square Wrap
Cumberland Farms