Barcode: 0077507775076
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 21.1 g |
| of which saturated | 8.8 g |
| Carbohydrates | 26.3 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
POCKET BREAD (WHEAT FLOUR, WATER, HIGH OLEIC SUNFLOWER OIL, SUGAR, SALT, BAKERS YEAST EXTRACT, MALTED BARLEY FLOUR), PEPPERONI (PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS: DEXTROSE, SPICES, CORN SYRUP, PAPRIKA, OLEORESIN OF PAPRIKA, SODIUM ERYTHORBATE, FLAVORINGS, LACTIC ACID STARTER CULTURE, SODIUM NITRITE), PASTEURIZED PROCESS MOZZARELLA CHEESE (CHEESE [CULTURED MILK, SALT, ENZYMES], WATER, CREAM, POTASSIUM PHOSPHATE, SODIUM PHOSPHATE, SALT, SORBIC ACID [FOR FRESHNESS])
Additives
e160c
e200
e250
e316
e340
Related Products in Sandwiches
Wawa, Honey Smoked Turkey Sandwich
Wawa
D
Jack In The Box, Bacon Breakfast Jack
Jack in the Box
D
Croque-monsieur
Thiriet
D NOVA 4
Wawa, Super Veggie Power Wrap
Wawa
C
Canapés sélection
Thiriet
C NOVA 4
Bob Evans, Farmhouse Homestyle Chicken, Low Calorie
Bob Evans
B
Burger charolais sauce bbq
Thiriet
D NOVA 4
Round Table Pizza, RT Veggie Sandwich
Round Table Pizza
E
Whataburger, Grilled Chicken Melt
Whataburger
B
Ruby Tuesday, Avocado Grilled Chicken Sandwich
Ruby Tuesday
E
20 mini croque-monsieur
Thiriet
D NOVA 4
Jersey Mike's Subs, Turkey, Egg & Cheese Sandwich On White Sub Roll
Jersey Mike's Subs
C