Pepperoni Mini Bagels
by Signature
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 31.8 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 11.4 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate (b1), riboflavin (pepperoni mini bagelsb2), folic acid), water, whole wheat flour, contains less than 2% of the following: sugar, wheat gluten, yeast, salt, calcium propionate (preservative), soybean oil, corn syrup solids, maltodextrin, soy lecithin, soy protein isolate, corn starch, mono and diglycerides, cellulose gum, tomato sauce: (water, tomato paste, spices, (sugar, salt, garlic, black pepper, basil), corn starch), mozzarella cheese: (pasteurized milk, nonfat milk, cultures, salt, enzymes), pepperoni: (pork, beef, salt, contains 2% or less of spices), dextrose, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, flavoring, sodium nitrite, bha, bht, citric acid. may contains less than 2% of sodium ascorbate), oregano.
Additives
Related Products in Meals
Organic 3 cheese pizza
Trader Giotto's
Cheese pizza
Pizza
Authentic tavern style pizza
Original The Brawlin' Buffalo Chicken Pizza
Pep's Pizza
Original pizza
Drafthaus
Tavern-Style Pizza
Hansen Foods Llc
Tavern-style pizza
Authentic tavern style pizza
Authentic tavern style supreme pizza
Brew time authentic tavern style sausage pizza
Tavern-Style Pizza
Hansen Foods Llc