Barcode: 0037600591829
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 46.4 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 4.4 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF WATER, DEXTROSE, SPICES, LACTIC ACID STARTER CULTURE, OLEORESIN OF PAPRIKA, GARLIC POWDER, SODIUM NITRITE, BHA, BHT, CITRIC ACID
Allergens
beef
pork
Additives
e160c
e250
e320
e321
e330
Related Products in Undefined
Nonfat Yogurt
Dannon
B NOVA 4
Salted Caramel Nonfat Yogurt Mousee
Dannon
A NOVA 4
Greek Yogurt
Dannon
A NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
Dannon
A NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
The Dannon Company Inc.
A NOVA 4
Non Fat Greek Yogurt
Dannon
A NOVA 4
Greek
Dannon
A NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
Dannon
A NOVA 4
Nonfat Greek Yogurt
Dannon
A NOVA 4
Nonfat Yogurt
Dannon
B NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
The Dannon Company Inc.
A NOVA 4
Greek Nonfat Yogurt
Dannon
A NOVA 4