Barcode: 0037600100021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,750.0 kcal |
| Fat | 166.0 g |
| of which saturated | 76.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 63.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, BEEF, SALT, CONTAINS 2% OR LESS OF WATER, DEXTROSE, SPICES, LACTIC ACID STARTER CULTURE, OLEORESIN OF PAPRIKA, GARLIC POWDER. SODIUM NITRITE, BHA, BHT. CITRIC ACID.
Additives
e160c
e250
e320
e321
e330
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4