Barcode: 0014777039880
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 26.8 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Crust - wheat flour, malted barley flour, niacin, iron potassium bromated, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, water, malt, salt, soybean oil, yeast (sorbitan monosterate ascorbic acid), mozzarella cheese-pasteurized part-skim milk, cultures, salt, enzymes, contains milk sauce - tomato puree, salt, oregano red pepper, pepperoni -- pork, beef, salt, spices, sugar, lactic acid starter culture, extractive of paprika, garlic powder, spice extractives, sodium nitrite bha-bht citric acid.
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Meals
Broccoli soup
A NOVA 3
Soy chicken salad
C NOVA 4
Pinsa à la tomate et au pesto
Coop
NOVA 3
Pizza Margherita grande
Coop
NOVA 3
Pizza Prosciutto
Coop
C NOVA 4
Pizza Margherita grande
Coop, Betty Bossi
NOVA 3
Butter bean salad
A NOVA 3
Pizza Margherita
Coop
NOVA 3
Pizza Diavolo gross
Coop
D NOVA 4
Salade lentille
Frais Émincé
A NOVA 3
Pizza Margherita mini
Coop
NOVA 3
Pizza Épinards Mascarpone
Coop Betty Bossi
NOVA 3