Barcode: 5052449853773
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 31.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 8.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Fortified Wheat Flour and Wheat Gluten Blend [Fortified Wheat Flour [Wheat Flour, Calcium Carbonate, Iron, Niacin (B3), Thiamin (B1)], Wheat Gluten], Tomatoes in Tomato Juice (22%) [Tomatoes, Tomato Juice], Mozzarella Cheese (Milk) (16%), Pepperoni (8%) [Pork (89%), Pork Fat, Salt, Dextrose, Rice Starch, Antioxidants (Sodium Ascorbate, Extracts of Rosemary), Spice Extracts [Paprika, Coriander, Garlic, Pepper, Ginger], Glucose Syrup, Preservative (Sodium Nitrite)], Rapeseed Oil, Onions, Tomato Paste, Pomace Olive Oil, Sugar, Red Wine Vinegar, Cornflour, Parsley, Garlic Purée, Yeast, Basil, Salt, Oregano, Stabiliser
Allergens
milk
Additives
e250
e301
e392
Related Products in Snacks
amaretti biscuit
arden amici
E NOVA 3
All butter sweethearts
Chloe’s
E NOVA 3
Chewy raisin no nutty nibbles
chloe's
E NOVA 4
Giant Bar Rolled Oats & Cherry
Ma Baker
E NOVA 4
GIANT BAR rolled oats and peanut
Ma baker
E NOVA 3
Wild Thing organic paleo Raw Bar coconut & chia
Wild harvest
D NOVA 3
Gressingham Aromatic Half Crispy Duck
Gressingham
C NOVA 4
Wafer Rolls Hazelnut & Cocoa
Charlie's Continental
E NOVA 4
Italian Crackers Made with Sourdough
Arden & Amici
E NOVA 3
Wee Willie winkies
D NOVA 4
Cantuccini
E NOVA 4
Potato scones
Argyll bakeries
D NOVA 4