Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 62.7 g |
| of which sugars | 17.6 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Wheat flour: (malted barley flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), water, sugar, yeast, contains 2% or less of each of the following: non fat dry milk, wheat, flour, partically hydrogenated soybean and cottonseed oil. pepperoni: (pork, beef, salt, dextrose, spices, corn syrup, paprika, sodium erythorbate, flavorings, lactic acid starter culture, sodium nitrite), salt. pepper jack cheese: (pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes, jalapeno peppers), monogylcerides, guar gum, diacetyl, tartaric acid of esters of mono-diglycerides [datem]. calcium propionate [for freshness], soybean oil, eggs, corn syrup solids, sodium carboxymethcellose, silicon dioxide [flow aid], enzymes [wheat], soy lecithin, sodium bicarbonate, ascorbic acid, annatto extract (color), turmeric (color), l-cysteine, azodicarbonamide (ada), calcium sulfate.
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Sweet potato & cauliflower veggie tots, sweet potato & cauliflower
Cheddar & bacon mashed cauliflower, cheddar & bacon
Green Giant
Empanada
Neilly's
Broccoli veggie tots, broccoli
Superfood teff penne in sweet red pepper sauce
Corn veggie tots, corn
Zesty rice & beans
Neilly's
Grilled Chicken Wings Caribbean Style
Neilly's Foods
Cauliflower veggie tots
Green Giant
Beef And Vegetables Empanada
Neilly's
Chicken jambalaya
Neilly's
Gnocchi In Pomodoro Sauce
Gabriella's Kitchen