Barcode: 7039010539012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 235.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
hvetemel, vann, ost (Jarlsberg®, mozzarella), pepperoni 15 % (storfekjøtt, vann, krydder, salt, stivelse, melkeprotein, sukker, druesukker, hvetefiber, stabilisator (E450, E451), konserveringsmiddel (E250), antioksidant (E 301, rosmarinekstrakt)), tomatpuré, gjær, rapsolje, krydder (bl.a hvitløk, paprika, løk, chili), salt, sukker.
Allergens
milk
Additives
e250
e301
e450
e451
Related Products in Meals
Organic Whole Grain Rice & Seasoning Mix Quinoa & Rice Basil & Bell Pepper
Lundberg Family Farms
D NOVA 3
Key food, deluxe macaroni & cheese dinner
Key Food
D NOVA 4
Organic Whole Grain Pilaf
Lundberg Family Farms
D NOVA 3
Organic Whole Grain, Quinoa & Rice
Lundberg
D NOVA 4
Lundberg, organic rice
Lundberg, Lundberg Family Farms
D NOVA 4
Organic Whole Grain Rice & Seasoning Mix Quinoa & Rice Spanish Style
Lundberg Family Farms
D NOVA 4
Pizza Snacks
Michelina's, Bellisio Foods Inc.
D NOVA 4
Key food, deluxe shells & cheddar dinner
Key Food
E NOVA 4
Organic Whole Grain Rice & Seasoning Mix Quinoa & Rice Rosemary Blend And Spanish Style Variety Pack
Lundberg Family Farms
D NOVA 3
Organic whole grain brown rice, durum wheat, pasta & seasoning mix
Lundberg, Lundberg Family Farms
D NOVA 3
Traditional italian risotto
Lundberg, Lundberg Family Farms
E NOVA 4
Michelina's, zap ems, deep dish pepperoni pizzas
Michelina's, Bellisio Foods Inc.
D NOVA 4