Barcode: 5901008000090
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 18.5 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pepperrot, vann, sukker, eddik, rapsolje, modifisert stivelse, salt, surhetsregulerende middel (sitronsyre), antioksidant (natriummetabisulfitt, inneholder svoveldioksid), askorbinsyre.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Great Northern Beans
True Goodness by meijer
A NOVA 3
Organic coconut oil
E NOVA 2
100% pure squeezed premium orange juice, orange
Meijer
D NOVA 4
Butternut squash ravioli
Frederick's by Meijer
C NOVA 4
100% orange juice with pulp (pasteurized)
Meijer
C NOVA 1
Penne Rigate
Frederik's
A NOVA 1
Coconut mct oil
E NOVA 2
Organic seasoned black beans
A NOVA 3
Farfalle organic macaroni product
FREDERIK'S by meijer
A NOVA 1
Everything bagels, everything
B NOVA 3
Organic chia seed
A NOVA 1
Jumbo cinnamon rolls
E NOVA 4