Barcode: 0803986070049
Peppers
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Shishito peppers
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Red lentils
A NOVA 1
Crafted smoothie blends
A NOVA 3
Triple cleaned pinto beans
A NOVA 1
Pre-washed pinto beans
Diamond, Trinidad/Benham Corp.
A NOVA 1
Refreshing greens smoothie with a hint of mint
C NOVA 3
Organic light red kidney beans
A
Yellow Split Peas
Peak
Crafted smoothie blends
A NOVA 1
Crafted smoothie blends
Dole
A NOVA 1
Fruit and yogurt smoothie
Dole
A NOVA 4
Crafted smoothie blends
A NOVA 1
Triple Cleaned Pinto Beans
Peak
A NOVA 1