Barcode: 8713576001259
Peppers & Cheese
by TerraSana
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
gr bio 01
Categories
Available in
germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 176.0 kcal |
| Fat | 16.5 g |
| of which saturated | 9.2 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Zonnebloemolie*, kaasmix* 30,5% (roomkaas* 21,7%, schapenkaas* met een deel geitenmelk*, witte wijnazijn*, specerijen*, zout, voedingszuur: melkzuur, maiszetmeel, knoflook"), rode pepers* 25% (pepers*, zout, voedingszuur: citroenzuur). van biologische landbouw.
Additives
e270
e330
Related Products in Snacks
Almond Flour Pancake & Waffle Mix Original
Simple Mills
NOVA 3
Homegrown bunnies baked snack crackers
Annies
D NOVA 4 Eco-Score C
NEW Reese's PEANUT BUTTER BAR
Reese’s
E NOVA 4
Sea Salt & Balsamic Vinegar of Modena Potato Chips
Kettle
E NOVA 4
Magic Flakes Premium Crackers
Jack 'n Jill
D NOVA 3 Eco-Score C
Sweet Thins Chocolate Brownie
Simple Mills
D NOVA 3 Eco-Score C
chocolate banana
E
Chocolate Deluxe
Pure Protein
D NOVA 4
Magic Flakes Original
Jack 'n Jill
E NOVA 4 Eco-Score C
Pastiera Napoletana
Monteleone
D NOVA 4
fibre 1 DELIGHTS CINNAMON BUN FLAVOUR
fibre 1
D NOVA 4
Vollmilch Kuvertüre
Rewe,Rewe Beste Wahl,Stollwerck
E NOVA 4 Eco-Score E