Barcode: 0853827004016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Peppers, canola oil*, garlic, dry oregano, red wine vinegar, spices, citric acid, calcium chloride, water
Additives
e330
Related Products in Salted Snacks
Dilled Cauliflower
Mezzetta
D NOVA 3
Okra Pickles
Talk O' Texas
D NOVA 4
Dill Relish
Heinz
C NOVA 4
Jalapeño Nacho Slices
LA PREFERIDA
NOVA 4
Heinz Relish Sweet
Bell, Heinz
C NOVA 4
Kosher Hamburger Dill Chips
Raley's
NOVA 4
Sandwich Dill Chips
vlasic
NOVA 4
Sweet Kale Chopped Kit
Taylor Farms
C NOVA 4
Kosher Dill Sandwich Slices
Claussen
D NOVA 4
Vegan Spicy Kimchi
Seoul
A NOVA 3
Caesar Salad with Chicken
Taylor Farms
C NOVA 4
Kosher Dill Pickle Spears
Market Pantry
D NOVA 4