Barcode: 0826766141517
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Hummus (garbanzo beans, sesame tahini, water, lemon juice, sea salt, contains 2% or less of: garlic puree [garlic, citric acid], spices), green bell pepper, red bell pepper, yellow bell pepper.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Palakkadan matta rice
B NOVA 1
Chemba puttu podi
B NOVA 1
Jivo Rice Bran Oil
Jivo
D NOVA 2
100% natural sesame oil
C NOVA 2
Potato Cheese Shotz
McCain
NOVA 4
McCain Chilli Garlic Potato Pops
McCain
C NOVA 3
Mixed pickle
Mother's Recipe
E NOVA 3
Spice Mix for Paneer Butter Masala
Mother's Recipe
NOVA 3
Chakki Fresh Atta
Pillsbury
A NOVA 1
mutter paneer
B NOVA 1
Palakkadan long grain matta rice
B NOVA 1
Mixed pickle
Mother's Recipe
B NOVA 3